Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Przyjeżdżający studenci

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zakwaterowanie

Uniwersytet oferuje zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w domu studenckim Bursa Jagiellońska, Bydgoska C/D, Nawojka, Piast i Żaczek. Informacja na temat domów studenckich:

Poniższe informacje przeznaczone są dla studentów którzy biorą udział w wymianie studenckiej w ramach programu Erasmus+.
Podczas rozpatrywania wniosków brane są pod uwagę następujące kryteria:
  • stopień niepełnosprawności - na podstawie oświadczenia i dokumentu stwierdzającego niepełnosprawność,
  • sieroctwo oświadczenie studenta i dokument,
  • odległość miejsca stałego zamieszkania od uczelni – oświadczenie studenta plus screen z mapy wskazujący na odległość miejsca zamieszkania studenta od adresu ul. Gołębia 24, 31-007 Kraków,
  • sytuacja materialna – oświadczenie kandydata  oraz dokumenty potwierdzające miesięczny dochód na członka rodziny (dane za miesiąc poprzedzający składanie wniosku),
WAŻNE! W związku z ograniczoną liczbą miejsc nie możemy zagwarantować miejsc wszystkim studentom-cudzoziemcom rozpoczynającym naukę.

Po dopełnieniu formalności związanych z rozpoczęciem studiów na UJ zaloguj się na swoje konto w USOSweb, a następnie przejdź do zakładki Dla wszystkich > Wnioski > Wniosek o miejsce w domu studenckim na rok akademicki 2022/2023 (uczestnicy programu Erasmus+) i wypełnij wniosek.

Potwierdzenie zakwaterowania
Do legalizacji pobytu często wymagane jest dostarczenie potwierdzenia zakwaterowania. Może to być umowa najmu mieszkania/pokoju lub potwierdzenie rezerwacji miejsca w domu studenckim. Aby otrzymać dokument, należy napisać na adres: erasmus.incoming@uj.edu.pl.

Miejsca w domach studenckich na rok akademicki 2022/2023 zostaną przyznane w ramach następujących tur składania wniosków:
 
I tura
  • nabór wniosków: 16 – 23 stycznia 2023 r.
  • ogłoszenie wyników: do 25 stycznia 2023 r.
II tura
  • nabór wniosków: 30 stycznia – 6 lutego 2023 r.
  • ogłoszenie wyników: do 8 lutego 2023 r.
Terminy naboru wniosków dla studentów i doktorantów UJ CM znajdują się na stronie Sekcji ds. Dydaktyki i Karier Akademickich UJ CM.

Miesięczna opłata za miejsce w pokoju dwuosobowym wynosi ok. 500 zł (1 euro = ok. 4,40 zł). Cudzoziemców obowiązuje również jednorazowa zwrotna kaucja w wysokości jednokrotności opłaty miesięcznej, którą należy uiścić podczas kwaterowania. Niezbędna będzie również fotografia do karty mieszkańca.

Pokoje jednoosobowe nie są dostępne. Miejsca w konkretnych pokojach są przydzielane przez Radę Mieszkańców i Administrację Domu Studenckiego. Chęć zamieszkania z wybranym współlokatorem należy zgłosić bezpośrednio w Domu Studenckim podczas kwaterowania.

Pokoje mają podstawowe wyposażenie: łóżko, stół, szafa, pościel, lampka nocna. Kuchnie nie są wyposażone, zazwyczaj nie ma również lodówek. W niektórych domach studenckich znajdują się stołówki.

Studenci mogą skorzystać z możliwości wynajmu prywatnych pokoi/mieszkań. Wysokość czynszu waha się pomiędzy 800 a 2000 zł w zależności od liczby osób mieszkających w pokoju lub mieszkaniu, odległości od centrum miasta oraz standardu wynajmowanego mieszkania.

W przypadku poszukiwania prywatnego zakwaterowania warto skontaktować się z Biurem Pośrednictwa Mieszkań i Pracy Fundacji „Bratniak" lub Erasmus Student Network, organizacją studencką na Uniwersytecie Jagiellońskim, która pomaga zagranicznym studentom w znalezieniu mieszkania lub pokoju.